CZAQU / G. 20:00

31/01/2019 - 20:00

CZAQU

31 stycznia (czwartek) 2019 r.

otwarcie: 18:00 | start: 20:00

BILETY

15 zł – przedsprzedaż:

-> biletyna (link) <-

15 zł – Bar Klubu Lizard King:

-> wtorek – sobota po g. 18:00 <-

20 zł – w dniu koncertu:

-> dostępne przy wejściu od godz. 18:00 <-

 

OPIS

 CZAQU gra barrdzo energetycznego, rytmicznego i melodyjnego rocka. Ambitne teksty, mówiące zawsze o kimś lub o czymś. To zapis dziejów, przeżyć i emocji, jakie spotykają i dotykają każdego człowieka. To obraz malowany słowem i uczuciami. Ilustracja lub krótki film na tematy ważkie i ulotne. CZAQU opisuje to, co na trudnej, niekiedy wyboistej i pełnej zakrętów drodze życia – wydarza się: mnie, Tobie, nam i wam… Wokalista i autor tekstów – Grzegorz Walczak – stawia głównie na przekaz: dobrych melodii i tekstów, które poruszą.

Zespół CZAQU powstał w 2001 roku w Toruniu. Wywodzi się on z istniejącej kilka miesięcy formacji Why Not. W pierwszym składzie sekcję rytmiczną stanowili: Olek Skipczak (perkusja) oraz Paweł Kociszewski (bas). Od 2005 roku zastąpili ich Marek Wituszyński (perkusja) i Maciej Jackowski (bas). W lipcu 2009 roku basistą CZAQU został Tomasz Znyk. Obecnie basowym w kapeli jest Ziółek. Basista również w innych formacjach : After i Quidam.

Nazwa CZAQU pochodzi od humorystycznego stwierdzenia „Cza ku*rwa grać”:-). Zespół oczywiście koncertowo wyjaśnia dokładniej sens tego zdania w utworze pt. „Czaqu”.

Umiejętności koncertowe, pasja i dobra energia – twórczość CZAQU zostały docenione na wielu przeglądach i konkursach. Oprócz tego zespół gra także koncerty transmitowane na żywo w stacjach radiowych i telewizji.

Zapraszamy !