KONCERT OSIECKA PO MĘSKU / G.20:00

14/10/2021 - 20:00

KONCERT „OSIECKA PO MĘSKU”

MARCIN JANUSZKIEWICZ Z ZESPOŁEM

14 października (czwartek) 2021 r.

otwarcie: 18:30 | start: 20:00

BILETY

PRZEDSPRZEDAŻ W CENIE 50 zł:

 • Bilety online biletyna.pl (całą dobę) – KLIKNIJ TUTAJ (bezpośredni link)
 • Bilety online kupbilecik.pl (całą dobę) – KLIKNIJ TUTAJ (bezpośredni link)
 • Bilety online ebilet.pl (całą dobę) – KLIKNIJ TUTAJ (bezpośredni link)
 • Sklep Pamiątki w Ratuszu Staromiejskim (codziennie w godz. 10:00-18:00)
 • Bar Klubu Lizard King, ul. Kopernika 3 (wybrane dni tygodnia)
 • Biuro Turystyczne Copernicana, ul. Żeglarska 10/14 (poniedziałek – piątek w godz. 9:00-17:00)
 • Ośrodek Informacji Turystycznej, ul. Rynek Staromiejski 25 (codziennie w godz. 10:00-18:00)
 • Księgarnia PWN, ul. Reja 25 (poniedziałek – piątek w godz. 9:00-17:00, sobota 10:00-14:00)

W DNIU KONCERTU 65 zł:

 • Dostępne przy wejściu do klubu od godz. 18:30

REZERWACJA BILETÓW:

 • Organizator koncertu, pod numerem tel: 668-963-904

OPIS

Koncert „Osiecka po męsku” wypełniony jest odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych. Marcin Januszkiewicz jako aktor rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”, jednak nie ulega terrorowi jedynej słusznej interpretacji i bawi się tekstem. Jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina nieśmiertelne frazy. Traktuje głos jako instrument, wspomagany akompaniamentem kolegów z zespołu.

Aktor rozpoczyna recital wielkim przebojem Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” i przez kilka utworów utrzymuje publiczność w nastroju pełnym radości, optymizmu, czy nawet żartu muzycznego. Bawiąc się konwencją, wplata w piosenki motywy zupełnie niespodziewane, takie jak „Riders on the storm”. Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów takich jak „Deszcze niespokojne” pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo.

W połowie koncertu żart powoli przygasa, a atmosfera skłania się w nieco inną, bardziej refleksyjną stronę. Zaczynając od „Kołysanki dla okruszka” Marcin Januszkiewicz wkracza w tematy poważne, coraz oszczędniej grając narracją i formą. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne. Zamykające koncert „Wariatka tańczy” czy „Nim wstanie dzień” zostawiają publiczność z pytaniem o podstawowe wartości, jakim są wzajemny szacunek i tolerancja.

Zespół wystąpi w składzie:
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita/ Katarzyna Piszek – instrumenty klawiszowe
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
Bartek Alber – gitara
Piotr Domagalski – bas

Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor. W polskim języku trudno znaleźć słowo odpowiadające angielskiemu „songwriter”, dlatego lubi o sobie mówić „piosenkarz” – chociaż to słowo w naszym języku ma inne znaczenie.

Pisze dla gwiazd polskiej estrady, m.in. dla Margaret, Natalii Szroeder czy Dawida Kwiatkowskiego. Jest autorem piosenek i muzyki do musicalu „Liżę Twoje Serce”, granego na deskach wrocławskiego Teatru Capitol.

Związany jest z kilkoma scenami, m. in. warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, oraz wspomnianym Teatrem Capitol we Wrocławiu.

Januszkiewicz, który wyrósł z tak zwanego nurtu piosenki poetyckiej i artystycznej, jest laureatem kilku ważniejszych krajowych festiwali wokalnych i aktorskich. Dość wymienić, że w 2013 roku debiutował w Opolu podczas koncertu Super Debiuty, zdobył Grand Prix XIV festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2011 roku, a w 2012 roku otrzymał nagrodę dziennikarzy i wyróżnienie na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W roku 2017, na 38. edycji tego przeglądu, zdobył Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy.

 

POSŁUCHAJ

REZERWACJE STOLIKÓW (BEZPŁATNE)

 • telefonicznie pod numerem: (56) 610 67 39, lub 668-963-904
 • e-mail: lizardkingtorun@gmail.com
Zapraszamy !