EDYTA BARTOSIEWICZ / G. 19:00

01/10/2023 - 19:00


EDYTA BARTOSIEWICZ

1 października (niedziela) 2023 r.

otwarcie: 18:00 | start: 19:00

BILETY

SOLD OUT! BILETY WYPRZEDANE!

 

 REZERWACJE

LISTA REZERWOWA / KONTAKT:

  • Organizator koncertu, pod numerem tel: 668-963-904

OPIS

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań.

Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem ‚The Big Beat’. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta ‚Love’, a w 1994 roku kolejna, zatytułowana ‚Sen’, która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne ‚Dziecko’, by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta ‚Dziś są moje urodziny’, swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe( ostatnią przyznano jej za album ‚Ten Moment, wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey – ‚Moja i Twoja Nadzieja’, Kazik – ‚Cztery Pokoje’, Krzysztof Krawczyk – ‚Trudno Tak’) lub też produkując im nagrania ( Firebirds – album ‚Kolory’ czy ‚Cisza W Jej Domu zespołu Closterkeller).

4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty ‚Love’ na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju ‚nowego otwarcia’.

Po sukcesie jakim była trasa wiosenna – 11 koncertów, wyprzedanych w całości w kilka tygodni, Artystka postanowiła wrócić jesienią na kolejną część trasę obejmującą tym razem 16 koncertów.

 

REZERWACJE STOLIKÓW (BEZPŁATNE)

  • telefonicznie pod numerem:  668-963-904
  • e-mail: lizardkingtorun@gmail.com
Zapraszamy !